6 грудня - День Збройних Сил України

     

 

Мета: Відзначити День Збройних Сил України, сприяти поглибленню знань учнів з історії, медицини, літератури, розвивати розумові здібності, кмітливість і спритність. Виховувати патріотичні почуття до рідної землі, дружби та взаємоповагу один до одного, взаєморозуміння. Збереження народних звичаїв, традицій, свят.

Хід заходу

І. Організаційна частина.

2.Слово вчителя.

6 грудня - День Збройних Сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Великої Вітчизняної війни. І на сучасному етапі солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Це свято козацького бойового духу, української звитяги, національного війська нашої держави та усіх українців, які готові захищати честь і славу, свободу і суверенність рідної землі. І вже стало традицією вітати у цей день усіх чоловіків, хлопців. Бажаємо усім військовослужбовцям, усім захисникам рідної України здоров’я, витривалості, достатку та опіки Пресвятої Богородиці, яка завжди була Покровителькою українського війська.

Оскільки сьогодні свято, я вирішила провести нашу виховну годину у формі конкурсної програми

3.«Хто швидше?»

ØЧому день захисника Вітчизни святкують 23 лю­того? (Дата пов'язана зі створенням армії ще за часів Ра­дянського Союзу).

ØЯкі засоби пожежогасіння є первинними? (Про­стирадло, лопата, лом, відро, сокира, лісок, вода тощо).

ØЩо треба робити під час виникнення пожежі?
(Подзвонити за номером 101 та з огляду на обставини почати гасити вогонь).

ØЯкі види військ є у Збройних силах України? (Сухопутні, ракетні, війська стратегічного призначення,військово-повітряні, військово-морський флот).

ØСкільки битв програв Суворов? (Жодної)

ØЯк називають наступальні дії військ? (Атака)

ØЯк називаються спортивні змагання на спеці­альних машинах, мотоциклах? (Ралі)

ØЯк погасити вогонь на одязі людини? (Накинути простирадло, фуфайку; якщо на собі — то треба кататися по землі).

4.«Легендарні історичні постаті»

·Кого сучасники називали українським Спартаком, Ганнібалом, а у народній пам'яті він залишився народним ге­роєм? (Богдан Хмельницький.)

·Хто з гетьманів був нагороджений медаллю Папи Римського? (Іван Сулима.)

·Як звали відомого козака, якого вороги називали Урус-Шайтан — «український чорт» — за те, що із 55 проведе­них битв він одержав перемогу в 54? (Іван Сірко.)

·Назвіть гетьмана, який за часи свого правління (22 ро­ки) прославився тим, що побудував чимало храмів. (Іван Мазепа.)

·Який гетьман був до кінця свого життя ув'язнений у Петропавлівському підземеллі за звинуваченням у державній зраді? (Петро Полуботок.)

·Назвіть гетьмана, який отримав своє прізвище за те, що мав дивовижну силу — легко міг зламати руками нову під­кову? (Іван Підкова.)

5.Хвилинка відпочинку. Заочна подорож до Музею Збройних сил України.

     Музей збройних сил України в Києві відкрив свою першу експозицію 14 червня 1996 року. Гордістю музею є колекція військової зброї та бойових нагород. На відкритому майданчику Національної академії оборони України виставлена експозиція військової техніки.

     Музей збройних сил України в Києві складається з восьми тематичних залів. Один із залів присвячено військовій справі на прадавніх українських землях. В експозиції виставлені примітивні знаряддя праці кам'яного віку, лук й стріли середньокаменного періоду, перші суто бойові засоби (кам'янісокири та булави) епохи неоліту. З розвитком суспільства з'являються захисні обладунки та бойові колісниці, виконані з бронзи.

     Експозиція в повній мірі характеризує військову справу кіммерійців, іраномовних скіфів, готів, гунів, слов'ян.

     Цікавим для екскурсантів є зал музею під назвою "Збройні сили України в 1917-1920 роках". Експозиція присвячена трьом основним темам: Формування Збройних Сил, Центральна Рада; Збройні сили в період Гетьманства; Збройні сили УНР та ЗУНР. Матеріали, представлені в експозиції, переносять відвідувачів у той період, коли починалося зародження збройних формувань на території нинішньої України, розповідають про українізацію підрозділів Російської армії. Досить цікаво представлені матеріали про діяльність Головного Військового секретаріату Центральної Ради, загонів січових стрільців. Експозиція також барвисто описує зародження та історичний розвиток Вільного та Червоного Козацтва. До уваги тих, хто цікавиться періодом Гетьманської України, в експозиції музею виставлені особисті речі одного з гетьманів української держави П. Скоропадського. Також тут представлені зброя, документи та фотографії.

     Наступний зал носить назву "Збройні сили України в 1921-1945 роках". Експозиція характеризує особливості зародження та подальшого формування Української армії в складі Радянської армії. Тут розкрито дві основні теми: Розвиток Збройних сил у період з 1921 по 1940 роки; Україна в період Великої Вітчизняної війни (1941-1945 роки). Наявні цікаві матеріали про збройну боротьбу партизанських загонів Ковпака, Сабурова та Української Повстанської армії. У повному обсязі представлена історія зародження Українського військового флоту. В експозиції детально описаний заключний період війни, до уваги відвідувачів пропонується Акт про військову капітуляцію, підписаний 8 травня 1945 року.

     Історія "Військових сил СРСР на території України в 1945-1991 роках" представлена в наступному залі. Тут виставлені поствоєнні матеріали. Проходячи в наступний зал, потрапляємо в світ сучасних Збройних сил України. Тут виставлені кілька законодавчих документів, які підтверджують формування власних збройних сил України після проголошення її незалежності в 1991 році. Експозиція говорить про те, що за період з 1991 по 2001 рік був значно скорочено кількісний склад армії, ліквідовано велику частину техніки та озброєння. Україна отримала статус без'ядерної держави. Виставка розповідає відвідувачем про те, що на сьогоднішній день Збройні сили України складаються з Сухопутних військ, військ Протиповітряної оборони, Військово-Повітряних та Військово-Морських сил.

     Крім виставкової діяльності музей видає власний військово-історичний альманах "Українська армія". Музей постійно веде пошук експонатів, пов'язаних із військовою історією України.

 

   
Besucherzahler
счетчик посещений
   
© Всі права захищено (КПБЛ). E-mail: pashka.zinchenko@gmail.com