Що таке байдужість?

 В своєму мовленні ми доволі часто вживаємо слово "байдужість". Але чи здатен кожен з нас точно пояснити значення цього слова? Мабуть, чітко сформулювати важко. На мою думку, байдужість - це нейтральне, але по суті негативне почуття, коли людина не звертає уваги на те, що відбувається навколо загалом, або ж лише на певні речі.

Кажуть, що байдужість - абсолютно погане почуття. Але я з цим погоджуюсь лише частково, адже в житті трапляються такі ситуації, коли потрібно бути байдужим. Наприклад, досить реальна ситуація, котра виникає в сучасному житті досить часто: тебе провокують словами або вчинками на безглузді або погані дії. на жаль, із власного досвіду  знаю, що це таке. Я вважаю, що в таких ситуаціях краще на "провокатора" не звертати уваги взагалі, тобто, бути байдужим.

Хоча взагалі байдужість - негативне почуття. Байдужість породжує негаразди у відносинах між друзями (хоча справжні друзі ніколи не стануть байдужими до тебе), неблагополуччя в родині, конфлікти в суспільстві та призводить до загальної байдужості. Польський письменник Бруно Ясенський казав: "Не бійся ворогів - у гіршому випадку вони можуть вбити. Не бійся друзів - у гіршому випадку вони можуть зрадити. Бійся байдужих - вони і не вб'ють, і не зрадять, але тільки з їхньої мовчазної згоди існують на землі зрада і вбивство." І знаєте, він правий. Адже лише байдужі люди, котрі завжди залишаються осторонь подій, що трапляються, дозволяють існувати негативу.

Тож не будьмо байдужими! Давайте навчимося помічати те, що відбувається перед нашими очима, звертати увагу на події, що трапляються. Будьмо уважними до інших та відкритими до людей, аби не виникло тієї загальнолюдської байдужості, котрої нам потрібно остерігатись.

 

   
Besucherzahler
счетчик посещений
   
© Всі права захищено (КПБЛ). E-mail: pashka.zinchenko@gmail.com